Öğretmenlere ‘virüs’, TTB’ye ‘şerefsiz’ diyen İlçe Milli Eğitim Müdürü görevden alındı

Öğretmenlere ‘virüs’, TTB’ye ‘şerefsiz’ diyen İlçe Milli Eğitim Müdürü görevden alındı

01/07/2020 Kapalı Yazar: Fırtına Dergi

Okul idarecilerine, öğretmenlere iletmesi için gönderdiği mesajında, “Sosyal medyaya girecekseniz emekli olun” diyen, bir başka mesajında ise, Türk Tabipler Birliği’ne (TTB) “Şerefsiz terör örgütü” şeklinde hakaret eden Ankara Gölbaşı İlçe Milli Eğitim Müdürü Hayrettin Balcı görevden alındı.

Ne olmuştu?

Ankara Gölbaşı İlçe Milli Eğitim Müdürü Hayrettin Balcı tepki çeken açıklamalarda bulunmuş, okul idarecilerine öğretmenlere iletmesi için gönderdiği bir mesajında, “Değerli Arkadaşlar; özellikle öğretmen sayısı yüksek okullarımızdaki bir kısım öğretmenler sosyal medyada (Facebook, Twitter ve Instagram vb.) siyasi içerikli paylaşımları yapmaktan hoşlanıyorlarsa, daha rahat kinlerini kusmaları açısından ivedilikle emekli olmalarında yarar var. Hiç değilse bu milletin evlatları bu virüslerden kurtulmuş olur diye düşünüyor iyi akşamlar diliyorum” demişti.

Balcı, Türk Tabipler Birliği için de şu ifadeleri kullanmıştı:

Türk Tabipler Birliği’nin yıllardır bu ülkeye yaptığı hayırlı hiçbir icraat yoktur. Ülkenin en zor zamanlarında terör örgütlerinin ve teröristlerin yanında olmaktan hiç çekinmeyecek kadar şerefsiz bir terör örgütüdür. Keşke, Türk ve tabip ahlâkına sahip olabilselerdi.