“Olağanüstü Özgürlük Makineleri” Hippo Kitap etiketiyle raflarda

“Olağanüstü Özgürlük Makineleri” Hippo Kitap etiketiyle raflarda

13/07/2020 Kapalı Yazar: Fırtına Dergi

Olağanüstü Özgürlük Makineleri”, bir çocuğun kendi özgürlük makinesini bulmak için girdiği mücadeleyi ve makinesiyle çıktığı yolculuklarda keşfettiği diyarları, şiirsel bir dil ve muhteşem resimlerle anlatıyor. Kirli Saunders’ın yazdığı, Matt Ottley’nin ise çizimlerini yaptığı bu üç yaş üstü çocuk kitabı, Aras Yayıncılık bünyesindeki Hippo Kitap‘tan çıktı.

Kitabın tanıtım bülteninde şu ifadeler yer alıyor:

Ta dünyanın öbür ucundan, Avustralya semalarından gelen Olağanüstü Özgürlük Makineleri, ödüllü çocuk kitapları yazarı Kirli Saunders’ın şiirsel dili ve ödüllü çizer Matt Ottley’nin muhteşem resimlerini bir araya getiren umut dolu ve ilham verici bir hikâye.

Bir çocuğun kendi özgürlük makinesini yaratmak için verdiği çetin mücadele, vazgeçmemeyi, makinesiyle çıktığı yolculuklarda karşısına çıkan yepyeni diyarlar ise keşfetmekten gelen eşsiz mutluluğu anlatıyor.

Çocukken küçük bir “şey” ürettiğinizi hayal edin; çok bir şeye benzemese de sizin olsun o! Onunla neler yapabileceğinizi tam olarak bilemeseniz de, her zaman sizinle olacak inanılmaz bir yol arkadaşı, baş başa maceradan maceraya koştuğunuz durmak bilmez bir ilham kaynağı, bazen olumsuz hava şartlarından etkilense de sizi asla yarı yolda bırakmayıp uçsuz bucaksız diyarlara götüren olağanüstü bir makine… Gökyüzünde birlikte uçtuğunuz, denizin altındaki dünyayı beraber keşfettiğiniz… Üstelik bütün bunları siz yerinizden kıpırdamasanız dahi mümkün kılabilen.

İşte bütün dünyayı ve daha ötesini ayaklarınızın altına seren o şey hakkında bir kitap var elinizde. Ve o da aslında kendisi, yani bir kitap hakkında! Özgürlüğün hayaliyle, kendi makinesini arayan ve çoktan bulmuş olan herkese!