Fotoğraf sanatçısı Dilek Uyar’ın Ankara Metrosu’nda çektiği fotoğraf karesi dünya gündeminde

Fotoğraf sanatçısı Dilek Uyar’ın Ankara Metrosu’nda çektiği fotoğraf karesi dünya gündeminde

11/06/2020 Kapalı Yazar: Fırtına Dergi

Ankara Büyükşehir Belediyesinin koronavirüs mücadelesi uluslararası platforma taşındı. Büyükşehir Belediyesinin Ankara Metrosu’nda dezenfeksiyon ve ilaçlama çalışmaları National Geographic Your Shot’un sayfasında yayınlandı.

Fotoğraf sanatçısı Dilek Uyar’ın Ankara Metrosu’nda çektiği bir fotoğraf, National Geographic Your Shot’un Instagram sayfasında, “Korona virüsü pandemi sürecinde sağlık işleri birimleri Türkiye Ankara’da toplu taşıma araçlarında ilaçlama çalışmalarına gece gündüz demeden devam ediyor” notuyla paylaşıldı. Fotoğraf, 4 milyon takipçisi olan sayfada büyük beğeni topladı. Sağlık İşleri Daire Başkanlığı’na bağlı BELPLAS ekiplerinin dezenfeksiyon çalışmalarına ilişkin fotoğraf 40 bine yakın kişi tarafından beğenilirken, çok sayıda yorum da aldı.

Mansur Yavaş da sosyal medya hesapları üzerinden paylaştı

Pandemi sürecinde Büyükşehir Belediyesinin katkılarıyla Ankara’nın boş cadde ve sokaklarını da gece gündüz fotoğraflayan sanatçı Uyar’ın çektiği kareleri, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş da sosyal medya hesapları üzerinden paylaştı.