Bergüzar Korel, kulüpler için toplanan paralara tepki gösterdi: ‘Çocuklar için de yapabileceğiniz bir şeyler vardır, değil mi?’

Bergüzar Korel, kulüpler için toplanan paralara tepki gösterdi: ‘Çocuklar için de yapabileceğiniz bir şeyler vardır, değil mi?’

12/08/2020 Kapalı Yazar: Fırtına Dergi

SMA hastası çocuklara yardım eli uzatan ve sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımlarla konunun önemine dikkat çeken Bergüzar Korel, yeterince bağış yapılmamasına tepki gösterdi.

Korel, SMA hastası minik bebek Yusuf Ayaz’ın ölüm haberiyle sarsıldı. SMA hastası çocuklara yardım eli uzatabilmek için sık sık sosyal medyadan paylaşımlar yapan ünlü oyuncu, acı haberi aldıktan sonra duygularını Instagram’da şu sözlerle dile getirdi:

“Kulüp için para var”

“O kadar üzgün ve öfkeliyim ki. Bir gecede kulüpler için milyonlar toplanırken çocukları yaşatmak için başlatılan kampanyalar o kadar yavaş ilerliyor ki, bu yavrular ölüyor.

Bas bas bağırıyoruz zaman yok diye. Aileler yavrularını yaşatmak için kendi imkanlarıyla kampanya yapıp çırpınıyorlar. Bir yavrumuz daha melek oldu.

Ne olur hepiniz bir çocuğun kampanyasını sahiplenip paylaşsanız, çağrıda bulunsanız? Ne kaybedersiniz? Bu yavruların hayatta kalması bizim elimizde.”

Rahmi Koç’a çağrı

Bergüzar Korel yaptığı ilk paylaşımın ardından bu defa Beşiktaş kulübüne 10 milyon lira bağışlayan Rahmi Koç’a çağrıda bulundu ve şunları söyledi: