Trump’ın diploması sahte çıktı

Trump’ın diploması sahte çıktı

08/07/2020 Kapalı Yazar: Fırtına Dergi

Trump’ın yeğeni Mary Trump, gelecek hafta yayınlanacak ”Çok Fazla, Asla Yeterli Değil: Ailem Nasıl Dünyanın En Tehlikeli Adamını Yarattı” isimli kitabı, basına sızdı.

Göreve geldiği günden beri skandal kararları nedeniyle tepki çeken ABD Başkanı Donald Trump’ın diplomasının şaibeli olduğu iddia edildi. Söz konusu iddialara göre Trump sınava kendisi yerine başkasını sokmuş. Bu durum AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan hakkında da benzer şekilde olan iddiaları hatırlattı. Yıllardır AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın da üniversite diplomasının olmadığı iddialarına karşılık, Erdoğan şimdiye kadar diplomasını gösterebilmiş değil.

Trump’ın yeğeni Mary Trump, gelecek hafta yayınlanacak “Çok Fazla, Asla Yeterli Değil: Ailem Nasıl Dünyanın En Tehlikeli Adamını Yarattı” isimli kitabı, basına sızdı.

Mary Trump kitabında, Donald Trump’ın Quenns’de lise öğrencisiyken, SAT isimli üniversite sınavına parayla başka birini soktuğunu yazdı. Kitapta, Trump’ın bu sayede Pennsylvania Eyaleti’ndeki Wharton İşletme Fakültesini kazandığı iddia edildi.

Sosyopat

Mary Trump kitabının diğer bölümlerinde ise amcasını ”Dünyanın sağlığı, ekonomik güvenliği ve sosyal dokusunu tehdit eden biri” olarak tanımlıyor.

Ayrıca Klinik psikolog olan Mary Trump, Donald Trump’ın “narsist” ve “sosyopat” olduğunu da kitabında belirtiyor.

‘O, bir soytarı’

Kitapta dikkat çeken bir diğer konu ise Trump’ın kız kardeşi Maryanne Trump Barry’nin Trump’ın başkanlık adaylığı döneminde, “O bir soytarı, asla başkan olamaz” dediği de ifade ediliyor.