Olimpiyatlar ve FC Barcelona’nın resmi Twitter hesapları hacklendi

Olimpiyatlar ve FC Barcelona’nın resmi Twitter hesapları hacklendi

17/02/2020 Kapalı Yazar: Fırtına Dergi

OurMine isimli hacker grubu, bu kez Olimpiyatlar’ın ve FC Barcelona’nın resmi Twitter hesaplarını ele geçirdi. Yaşanan olay Twitter tarafından doğrulanırken saldırıya uğrayan hesaplarsa geçici olarak askıya alındı.

Olaya dair herhangi bir detay paylaşılmasa da bir Twitter sözcüsü, e-posta ile yaptığı bir açıklamada ele geçirilen hesapların üçüncü taraf bir platform aracılığıyla saldırıya uğradığını belirtti. Sorundan haberdar olur olmaz güvenliği ihlal edilmiş hesapları kilitlediklerini ifade eden Twitter sözcüsü, hesapların geri açılması için ortaklarla yakın bir şekilde çalıştıklarını da sözlerine ekledi.

‘Bazı özel mesajları okuduk, Neymar geri dönecek gibi görünüyor’

“Merhaba, biz OurMine. Bazı özel mesajları okuduk ve Neymar geri dönecek gibi görünüyor.”

Resmi Olimpiyatlar ve FC Barcelona hesaplarını ele geçiren OurMine, FC Barcelona hesabından yaptığı bir paylaşımda ise bazı özel mesajları okuduklarını ve ünlü futbolcu Neymar’ın kulübe geri döneceğini söyledi.

Hacker grubu ayrıca her iki hesaptan da yaptığı bir paylaşımda, her şeyin hacklenebileceğini ve hesapların güvenliği için ilgili kuruluşların kendileriyle iletişim kurabileceklerini belirtti.

Dubai merkezli hacker grubu OurMine’nin sürekli olarak Twitter’daki yüksek takipçili hesapları hedef alması, “Twitter’da bir güvenlik açığı mı var” sorularını akıllara getirmeye başladı. Twitter, şimdilik peş peşe gelen bu olaylar hakkında resmi bir açıklama yapmazken sadece ele geçirilen hesapları kilitlemekle yetindi.